Proste sposoby na opuchnięte stopy

W czasie ciąży ciało kobiety się zmienia. Nie tylko rośnie nam brzuszek w którym rozwija się nowe życie, możemy również zauważyć wiele innych zmian zachodzących w naszym ciele. Niektóre są lepsze, niektóre gorsze. Jedną z tych zmian, która jest dość uciążliwa są opuchnięte nogi i stopy. Szczególnie podczas wysokich temperatur, które ostatnio nie dają za wygraną. Pamiętajmy aby zadbać o tę ważną choć często zapomnianą część ciała i to nie tylko w ciąży. Stopy utrzymują cały nasz ciężar a podczas ciąży jest on powiększony, szczególnie w ostatnich miesiącach kiedy to nasze maleństwo rośnie najszybciej. Faktem jest, że nasze stopy się powiększają. Kiedy ja pierwszy raz o tym usłyszałam, nie chciało mi się wierzyć. Jednak tak, to prawda. Sama zmieniłam rozmiar moich butów na o 1 rozmiar większy podczas ciąży. Być może później wszystko wróci do normy ale to się dopiero okaże. Jednak, do rzeczy. Przedstawiam wam kilka moich sposobów jak walczyć z opuchniętymi nogami i cieszyć się codziennością:

  1. Kiedy tylko możesz unieś nogi do góry! Po prostu połóż poduszkę pod stopy, to nic wielkiego a na prawdę pomaga. Dzięki temu obieg krwi w naszym organizmie jest lepszy.
  2. Zmieniaj pozycje! Szczególnie wtedy kiedy wykonujesz wiele czynności w pozycji siedzącej. Rób sobie przerwy, przejdź się. Nie pozwalaj na to aby nogi się zastały.
  3. Na koniec dnia zrób coś dla stóp. Letnia kąpiel z solą sprawdzi się idealnie. Wystarczy, że nalejesz wody do miski i wsypiesz trochę soli do stóp. Jeśli akurat takiej nie masz w domu, nie rezygnuj, użyj po prostu tradycyjnej soli kuchennej. Wymocz stopy i pozwól im odpocząć.
  4. Staraj się chodzić w wygodnych otwartych butach. Pozwól stopom oddychać.
  5. Nie krzyżuj nóg! Często sama się na tym łapię ale i szybko poprawiam. Z resztą siedzenie z nogą na nogę już nie jest sexy.

To moje sposoby na zapewnienie ulgi stopom. Są na prawdę proste a wiele dają. W czasie ciąży szczególnie powinnyśmy zwrócić na to uwagę.

A jak wy radzicie sobie ze stopami w takie upały? Macie jeszcze jakieś sprawdzone domowe sposoby?

Please follow and like us:

Dodaj komentarz